Davet

js0w0e2233

 

Tıp Hukukuna ve Tıbbi Bilirkişiliğe ilgi duyan değerli sağlık çalışanları, adli bilimler ailesinin değerli üyeleri, saygıdeğer hukuk mensupları;

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAHUM) olarak geçen yıl ilkini Kuşadası'nda yaptığımız ve yoğun ilgiyle karşılanan kongremizi bu yıl daha geniş katılımla düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz deneyim ve desteklerinizin verdiği güç ile III. ULUSAL TIP HUKUKU ve TIBBİ BİLİRKİŞİLİK KONGRESİ, 7-9 Ekim 2016 tarihlerinde Kuşadası Grand Belish Beach Resort & SPA Hotelde gerçekleştirilecektir. 

Dileğimiz kongremizin daha geniş katılımla ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmesidir. Bu bağlamda kongrede yer almasını istediğiniz konuları bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Ülkemizin sağlık sistemindeki hızlı değişiklikler tıp hukukunu ve tıbbi bilirkişiliği daha da önemli bir hale getirmiştir. Bu alandaki güncel durumu ve yakın gelecekte bizi bekleyen sorunları masaya yatıracağımız bu kongrenin alanımıza ve ülkemize yeni açılımlar getirmesi ve yararlı olmasını diliyoruz. Ulusal düzeyde gerçekleştireceğimiz bu kongrede ülkemizin dört bir yanından konusunda uzman birçok konuşmacıyı ve konuya ilgi duyan katılımcıları buluşturmayı hedefledik. "Bilgi en büyük güçtür." sözüne inandığımız için; özellikle konuşmacı ve konu seçiminde oldukça titiz davranarak kongreye katılanların bilimsel program düzeyinden memnun olmasını hedefliyoruz. Performansa dayalı sağlık sisteminin en önemli yan etkisi olan

"Defansif(Çekinik) Tıp" bu yılki ana temalarımızdan biri olacak. Klinikte malpraktis ana başlığı altında klinik dallarda tıbbi uygulama hatalarını ele alacağız. Vazgeçilmez temalarımızdan olan Bilirkişilik ve Uzman Mütalaasında güncel gelişmeler ise yine önemli bir yer tutacak. Bunun yanında sağlık sistemindeki güncel gelişmeler ile hasta hakları ve sağlıkta şiddet konuları da kongrede ele alınacaktır.

Bu kongrede de yoğun ilgi gören Tıbbi bilirkişilik kursumuz başta olmak üzere alanımızla ilgili genç meslektaşlarımıza yararlı olacağına inandığımız kurslarımız yer alacak.

Bizler, birbirimizi tanımanın en iyi yolunun birlikte zaman geçirmek olduğuna inanıyoruz. Bilgi paylaşımının elektronik ortamda kolaylıkla yapılabildiği günümüzde kongrelerin sosyal boyutunun daha bir önem kazandığı açıktır. Bu yüzden katılımcı ve konuşmacıların birbirleriyle kaynaşabileceği sosyal programları da kongremizde bulacaksınız. Bilimsel programı sosyal program ile destekleyeceğiz.

Kongreye gönderilen bildirilerden seçilecek olanlar, Adli Tıp Bülteninde yayınlanmak üzere değerlendirilecektir.

Tıp hukuku alanında çalışan çok değerli hukukçularımızın yanı sıra tıbbi bilirkişilik ve adli tıp alanında seçkin kuruluşların desteğiyle düzenlenen bu kongrenin bilirkişi etiği, uzman mütalaası, tıp hukuku konularında yeni yaklaşımlara vesile olacağına inanıyoruz.

Olanaklarımızı zorlayarak oluşturduğumuz bu organizasyonda, katılımcıların olabildiğince ekonomik bir ödemeyle, bilimsel ve sosyal açıdan zengin bir programla mutlu bir şekilde evlerine dönmeleri ana hedefimizdir.

Tıp hukuku ve tıbbi bilirkişilikle ilgili güncel gelişmeleri yakalayan, çözüm önerileri getiren ve yakın geleceğe ışık tutacak olan bu kongrede, konuya ilgi duyan tüm dostlarımızla hasret gidermek ve güleryüzlü bir etkinlik yapmak üzere buluşmayı diliyoruz. İçten sevgi ve saygılarımla.

 

Prof.Dr. Erdem Özkara (SAHUM Müdürü)

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

 

sahum-logo

Planladığımız aktiviteler:a-Ulusal ve uluslararası kongre, konferans, sempozyum, seminer, panel, kurs, sergi ve benzeri bilimsel toplantılarla sağlık/hukuk çalışanlarının ve vatandaşların bilgilenmelerini sağlamak,

>>DEVAMI>>